خانه » آموزش » WalletConnect چیست؟

WalletConnect چیست؟

آیا اخیراً زیاد در مورد اتصال کیف پول در Web3 و DeFi شنیده‌اید؟ این مقاله یک راهنمای ساده برای درک آن‌ها، کاربردهایشان و چگونگی استفاده از آن‌ها است.

قبلاً من مقالاتی در مورد فناوری‌های خاص به زبان فارسی در وبلاگ خود نوشته‌ام. سعی کردم دانش و نکاتی که ممکن است به توسعه‌دهندگان دیگر زمان اضافی برای یادگیری ببرد را به اشتراک بگذارم و به جامعه کمک کنم. حالا، پس از مدتی، با یک مقاله جدید برگشته‌ام. امیدوارم که از آن لذت ببرید! 🙂 مقاله اصلی به زبان انگلیسی هست که در اینجا منتشر شده.

بررسی سریع DeFi در کلمات کوتاه، مالیات متمرکز یا DeFi یک سیستم مالی جدید است که از تکنولوژی زنجیره بلوک برای حذف نیاز به واسطه‌گران مانند بانک‌ها و موسسات مالی دیگر استفاده می‌کند. برنامه‌های DeFi یا dAppها به کاربران این امکان را می‌دهند که دارایی‌ها را قرض بگیرند، قرض دهند، معامله کنند و سرمایه‌گذاری کنند بدون نیاز به یک طرف سوم قابل اعتماد.

بررسی سریع Web3 Web3 نسل بعدی اینترنت است که بر اساس تکنولوژی زنجیره بلوک ساخته شده است. برنامه‌های Web3 غیرمتمرکز هستند، به این معنا که تحت کنترل هیچ موجودیت تکی نیستند. این باعث می‌شود آن‌ها امن‌تر و مقاومت‌پذیرتر در برابر سانسور باشند. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد Web3 بدانید، لطفاً اینجا را بررسی کنید.

پس از همه، Web3 یک پلتفرم و ویژگی عالی برای راه‌اندازی DeFis را فراهم می‌کند و با کمک اتصال به وسیله Wallet Connect، اتصال مدیریت می‌شود!

WalletConnect چیست؟

پروتکل ارتباطی برای web3، WalletConnect با فعال‌سازی اتکا به وسایل نقلیه و برنامه‌ها، به ایکوسیستم یکپارچه میانبر می‌زند.

WalletConnect یک پروتکل منبع باز است که به کاربران این امکان را می‌دهد که کیف‌پول‌های خود را به برنامه‌های غیرمتمرکز (dAppها) متصل کنند. این بر روی دستگاه‌های همراه و رایانه‌های رومیزی کار می‌کند و به یکی از استانداردهای اصلی برای دسترسی به dAppهای اتریوم تبدیل می‌شود.

چرا WalletConnect مهم است؟

WalletConnect اهمیت دارد چرا که برای کاربران تعامل با dAppها را آسان و امن می‌کند. همچنین به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که dAppهای خود را با مجموعه‌ای وسیع از کیف‌پول‌ها یکپارچه کنند، بدون اینکه برای هرکدام اتصالات سفارشی توسعه دهند.

در ادامه برخی از مزایای استفاده از WalletConnect آورده شده‌اند:

  1. امنیت: WalletConnect از اتصالات رمزنگاری‌شده و اعلان‌های فشار برای اطمینان از اینکه کلیدهای خصوصی کاربران امن باقی می‌مانند، استفاده می‌کند.
  2. حریم خصوصی: WalletConnect هیچ داده‌ای از کاربران را با dAppها به اشتراک نمی‌گذارد.
  3. انتخاب: WalletConnect توسط مجموعه‌ای گسترده از کیف‌پول‌ها پشتیبانی می‌شود،
  4. راحتی: WalletConnect اتصال به dAppها را از هر دو دستگاه همراه و رایانه راحت می‌کند.

 

چگونگی عملکرد WalletConnect:

برای اتصال به یک dApp با استفاده از WalletConnect، کاربران فقط باید یک کد QR را با کیف‌پول همراه خود اسکن کنند. هنگامی که اتصال برقرار شود، کاربر می‌تواند با dApp تعامل کند به انگیزه که دارد روی دستگاه خود اجرا می‌شود. این ویژگی را می‌توانید در بسیاری از برنامه‌های کیف‌پول امروزی بیابید.

WalletConnect از یک کلید مشترک برای برقراری اتصال رمزنگاری‌شده بین کیف‌پول و dApp استفاده می‌کند. این کلید هنگامی که کاربر کد QR را اسکن می‌کند، ایجاد می‌شود. هنگامی که اتصال برقرار شد، کیف‌پول و dApp می‌توانند با امان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. پس از برقراری اتصال، از dApp به کلاینت یا برعکس می‌توان از ایونت‌ها و درخواست‌های زیادی استفاده کرد که من آن‌ها را در یک مقاله دیگر به تفصیل توضیح خواهم داد.

همچنین، WalletConnect از اعلان‌های فشار پشتیبانی می‌کند. این به dAppها امکان می‌دهد تا به کاربران اعلان‌ها ارسال کنند، حتی زمانی که فعالا با dApp تعامل ندارند. این ممکن است برای مواردی مانند تایید تراکنش و هشدارها مفید باشد. به طور کلی، والت کانکت از الگوی طراحی مشاهده برای اداره ایونت‌ها از طریق کتابخانه خود استفاده می‌کند

 

 

موارد استفاده از WalletConnect:

WalletConnect برای موارد مختلفی از جمله موارد زیر می‌تواند مفید باشد:

  1. دسترسی به dAppها از دستگاه‌های همراه: WalletConnect به کاربران این امکان را می‌دهد که از دستگاه‌های همراه خود به dAppها دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، فرض کنید که شما در حال حاضر برخی از کیف‌پول‌ها را در برنامه‌هایی مانند کیف‌پول Bitcoin.com یا Trust wallet دارید و می‌خواهید Verse dex را به آنها متصل کنید تا از توکن Ethereum به Verse جابه‌جا شوید. در این صورت، برای اتصال dApp Verse به کیف‌پول خود و انتخاب یک کیف‌پول برای تعامل می‌توانید به راحتی از کد QR والت کانکت استفاده کنید و انجام دهید!
  2. استفاده از چندین کیف‌پول با یک dApp: WalletConnect به کاربران این امکان را می‌دهد که از چندین کیف‌پول با یک dApp استفاده کنند. این برای کاربرانی که می‌خواهند کیف‌پول‌های مختلف خود را جدا نگه دارند، مفید است.
  3. پوشش و کمک به اداره اتصال امن و ایونت‌ها بین کیف‌پول و dApp برای توسعه‌دهندگان. به طور کلی، WalletConnect ابزار قدرتمندی است که امکان ارتباط آسان و امن با dAppها را برای کاربران فراهم می‌کند. این ابزار توسط مجموعه‌ای گسترده از کیف‌پول‌ها و dAppها پشتیبانی می‌شود، که آن را به یک راه‌حل چندگانه برای همچنین کاربران و توسعه‌دهندگان تبدیل می‌کند.

در دو سال گذشته، من با والت‌کانکت از نسخه‌های قدیمی تاکنون کار کرده‌ام و می‌خواهم بیشتر در مورد

آموزش برنامه نویسی اندروید

درباره مهدی تاجیک

مهندس نرم افزار و مدیر پروژه. از سال 82 برنامه نویسی رو بصورت جدی شروع کردم و از سال 90 برنامه نویسی اندروید می کنم. علاقه زیادی به یادگرفتن و یاد دادن دارم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
error: Content is protected !!