Goggles

com.google.android.apps.unveil

دنیای واقعی را با عکسبرداری جستجو کنید. نرم افزاری باورنکردنی از گوگل که هدف آن تحقق رویاهای بشر است!

جستجو با عکسبرداری. گوگل با استفاده از تکنولوژی تشخیص تصاویر و بازگرداندن نتایج مرتبط به جستجو در اشیا دنیای واقعی در اینترنت می‌پردازد. این برنامه قابلیت استخراج اطلاعات تماس از بیزنس کارت، امکان دادن اطلاعات در مورد یم مکان، ساختمان تاریخی و حتی ترجمه یک متن نوشته شده به دیوار به زمان روسی را نیز داراست!

روش کار به این صورت است که بعد از تصویر برداری با استفاده از فرمول های پردازش تصویر، عکس گرفته شده را با پایگاه داده خود مقایسه می کند و در صورتیکه مورد هماهنگی پیدا شد آن را نمایش داده و در غیر این صورت نزدیک ترین حدس را در جستجوی گوگل برای شما باز می کند.من گوشی خودم را با برنامه اسکن کردم و فقط سامسونگ بودنش را فهمید   و در پنجره جستجوی گوگل نتایج “سامسونگ” را برایم آورد که حاکی از وجود موتور   OCR  ( تبدیل تصاویر به کاراکتر) بسیار قدرت مند در این برنامه می باشد. من یک تصویر دیگه هم به مناسبت این ایام تست کردم و نتیجه به شرح ذیل است:

Screenshot_2014-11-17-13-12-50

همان گونه که مشاهده می کنید از این عکس  فهمید: “امام حسین (ع)”  که نتیجه بدی نبود. بطور کلی نظر شخصیم این هست که به زودی از برنامه های بسیار پرکاربرد خواهد شد. زیرا شما می توانید اطلاعات کاملی را مثلا در مورد یک مکان تاریخی بدون تایپ کردن و بلکه فقط با گرفتن عکس از آن به دست بیاورید.

آخرین نسخه این برنامه را از بازار دریافت کنید.

آموزش برنامه نویسی اندروید

درباره مهدی تاجیک

مهندس نرم افزار و مدیر پروژه. از سال 82 برنامه نویسی رو بصورت جدی شروع کردم و از سال 90 برنامه نویسی اندروید می کنم. علاقه زیادی به یادگرفتن و یاد دادن دارم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
error: Content is protected !!