خانه » آموزش » عمومی » ذخیره نقشه در گوگل مپ برای استفاده آفلاین در مناطق فاقد اینترنت

ذخیره نقشه در گوگل مپ برای استفاده آفلاین در مناطق فاقد اینترنت

شاید استفاده از google map برای خیلی ها به یکی از بهترین روش های پیدا کردن آدرس مبدل شده باشد. بنده که به شخصه خیلی از این ابزار استفاده می کنم. یکی از ایراد های اساسی که ما ایرانی ها می توانیم به این برنامه وارد کنیم “آنلاین بون” است. یعنی در صورتی که به اینترنت متصل نباشید تقریبا این برنامه بلا استفاده خواهد بود. این مساله برای خیلی از ما که اینترنت موبایل پر سرعتی در دسترس نداریم و یا مثلا قصد استفاده از نقشه در مناطق کوهستانی و فاقد پوشش شبکه را داریم، معضل مهمی خواهد بود.

 

اما آیا راهی وجود دارد که قسمت خاصی از نقشه را برای استفاده در بعد، مثلا در جایی که اینترنت نداریم و یا سرعت کند است در گوشی ذخیره کنیم؟!

در نسخه های قدیمی تر google map این امکان وجود داشت تا شما  منطقه ای برای ذخیره آفلاین انتخاب کنید که متاسفانه در ورژن های جدید این گزینه خذف شده است! امروز می خواهم تکنیکی را به شما آموزش بدهم که توسط آن بتوانید قسمت خاصی از نقشه را برای استفاده در آینده ذخیره کنید.

در قدم اول برنامه google map را در جایی که ترجیها توسط wi-fi اینترنت دارید، اجرا کنید. قسمتی از نقشه که مدنظرتان هست را بیاورید . زوم لازم را انجام داده و اجازه دهید تا نقشه بصورت کامل باگیری شود. در قدم دوم در بخش جستجوی نقشه، عبارت “Ok maps” را بدون علامت نقل قول تایپ کرده و دکمه جستجو را لمس کنید. اگر درست عمل کرده باشید عبارت “save this map?” در بالای برنامه و دکمه “Save”در قسمت پایین برنامه ظاهر می گردد. در صورتی که منطقه انتخابی بیش از حد وسیع باشد به شما اخطار داده می شود و باید با زووم لازم منطقه را کوچک تر کنید. در قدم نهایی دکمه ذخیره را زده و با توجه به سرعت اینترنت شما، نقشه ذخیره می گردد.

درنهایت درجایی که دسترسی به اینترنت ندارید  google map نقشه های آفلاین شما بطور خودکار نمایش می دهد و می توانید با استفاده از GPS  موقعیت خود را روی نقشه دیده و جهت یابی لازم را انجام دهید.

امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد.

آموزش برنامه نویسی اندروید

درباره مهدی تاجیک

مهندس نرم افزار و مدیر پروژه. از سال 82 برنامه نویسی رو بصورت جدی شروع کردم و از سال 90 برنامه نویسی اندروید می کنم. علاقه زیادی به یادگرفتن و یاد دادن دارم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
error: Content is protected !!